Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 643

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 660
W 2018 Hilton otworzy prawie 50 nowych hoteli w Europie - Bluevine Consulting

W 2018 Hilton otworzy prawie 50 nowych hoteli w Europie

W 2018 Hilton otworzy prawie 50 nowych hoteli w Europie

„Rok 2017 był dla marki Hilton fantastyczny! Otworzyliśmy ponad 400 hoteli na całym świecie, co daje więcej niż jeden hotel dziennie. Podpisaliśmy również najwięcej umów w historii. Dzięki takiemu wzrostowi jesteśmy aktualnie w trakcie budowy większej liczby pokoi hotelowych aniżeli każda inna firma hotelowa na świecie. W Polsce utrzymaliśmy liczbę hoteli w budowie na satysfakcjonującym poziomie. Po podpisaniu umów w Kołobrzegu i Olsztynie liczba ta wyniosła 15. Ponadto otworzyliśmy dwa nowe: Hampton by Hilton Gdansk Oliwa oraz Hampton by Hilton Lublin, dzięki czemu po raz pierwszy przekroczyliśmy w Polsce liczbę 30 posiadanych przez nas hoteli.

Rok 2018 będzie najlepszym do tej pory. Planujemy otwarcie prawie 50 hoteli w Europie pod sześcioma różnymi markami. Czyli jedno otwarcie na niemal każdy tydzień tego roku. Hotele, które aktualnie budujemy w Polsce odegrają znaczną rolę w tak dużym wzroście. Planujemy otwarcie pięciu hoteli pod szyldem Hampton by Hilton w Warszawie i innych miastach. Nasz wzrost w Polsce wskazuje na pozytywny rozwój branży turystyczno-hotelarskiej w kraju. W zeszłym roku liczba pobytów w hotelach w Polsce zwiększyła się średnio o ponad 10%

Spodziewamy się, że międzynarodowe inwestycje i coraz lepsza infrastruktura odegrają bardzo ważną rolę we wzroście inwestycji na rynku hotelarskim w Polsce.  Międzynarodowe marki, takie jak Hilton, coraz bardziej zaznaczają swoją obecność na rynku i tym samym przyciągają inne inwestycje. Spodziewamy się, że rok 2018 będzie kolejnym, podczas którego inwestycje w infrastrukturę hotelarską wzrosną w znacznym stopniu. Stanie się to po części dzięki rosnącemu zainteresowaniu ze strony inwestorów międzynarodowych.

Organizacja różnego rodzaju spotkań i eventów na terenie Polski, ulepszona infrastruktura drogowa i kolejowa, a także duże projekty infrastrukturalne, szczególnie te realizowane wspólnie przez miasta w różnych regionach, również przyczynią się do wzrostu w naszej branży. Takie inicjatywy sprawiają, że Polska postrzegana jest jako jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków dla inwestycji w infrastrukturę hotelową w regionie.

Pomimo tego, że nie inwestujemy bezpośrednio w hotele, współpracujemy z naszymi partnerami w procesie ich budowy i zarządzania nimi, zarówno na zasadzie franszyzy, jak również zarządzając nimi bezpośrednio. W Europie Środkowej i Wschodniej Hilton posiada aktualnie 35 hoteli działających pod siedmioma różnymi szyldami: od luksusowego Waldorf Astoria do budżetowego Hampton by Hilton. W ciągu kolejnych kilku lat chcemy niemal podwoić liczbę hoteli w regionie – obecnie ponad 30 z nich znajduje się w budowie. Europa Środkowa i Wschodnia to region niezwykle dla nas ważny. Wiele z tutejszych rozwijających się rynków nadal wykazuje niespożyty potencjał.

W tym roku, na przykład, otwieramy hotele na trzech rynkach: Hilton Belgrade w Serbii, DoubleTree by Hilton Skopje w Macedonii oraz Hilton Garden Inn Tirana w Albanii. Jesteśmy w fazie intensywnego wzrostu w tym regionie i nieustannie poszukujemy nowych szans na współpracę zarówno z lokalnymi, jak i z międzynarodowymi inwestorami.”

Magdalena Sekutowska, Director – Development Eastern Europe at Hilton Worldwide

Nadchodzące wydarzenia/konferencje