Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 643

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 660
"Położenie Sopotu jest atutem pomagającym połączyć działalność biznesową z pozabiznesową" - Bluevine Consulting

„Położenie Sopotu jest atutem pomagającym połączyć działalność biznesową z pozabiznesową”

„Położenie Sopotu jest atutem pomagającym połączyć działalność biznesową z pozabiznesową”

Polska jest drugim krajem w regionie CEE, w którym Cresa Polska otworzyła swoje biuro. Zapytaliśmy Toma Listowskiego, Partnera, Dyrektora Działu Przemysłowego i Magazynowego, o dalsze plany rozwojowe firmy oraz o potencjał Sopotu – miasta, które będzie gościło spotkanie z cyklu „ Logistyka i Produkcja. Future 2 to 5” już 19 września.

Działacie Państwo na całym świecie, ale Polska to dopiero drugi kraj w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w którym otworzyliście swoje biuro. Czy macie dalsze plany rozwoju w regionie CEE?

Cresa działa na całym obszarze EMEA. Mamy biura w Holandii, Belgii, Niemczech, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji. Od 2017 roku otworzyliśmy pięć biur w Polsce (w Warszawie, Łodzi, Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie). Polska jest największym krajem w regionie CEE, więc było dla nas naturalne, by otworzyć biuro właśnie tutaj. Docelowo chcemy jeszcze działać na rynku czeskim i słowackim, a w dalszej perspektywie zastanawiamy się nad Rumunią. Cały czas analizujemy te rynki, mamy na nie kilka pomysłów.

Czy położenie Sopotu między Gdańskiem a Gdynią to dla miasta atut czy wręcz przeciwnie?

Położenie Sopotu jest bardzo dużym atutem pomagającym połączyć działalność biznesową z pozabiznesową. Jednym z większych atutów Trójmiasta są porty. Z tego względu Trójmiasto cieszy się rekordowo dużym zainteresowaniem inwestorów. Sopot jest miastem głównie turystycznym, posiadającym status miasta uzdrowiska w środku dwóch dynamicznych ośrodków portowych, ale to nie znaczy, że przez inwestorów omijanym. W Sopocie mieści się siedziba Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jest to też miejsce wielu owocnych sympozjów biznesowych.

Czy bliskie sąsiedztwo krajów skandynawskich przekłada się na zainteresowanie tamtejszych firm powierzchnią magazynowo- produkcyjną dostępną w aglomeracji trójmiejskiej?

Zdecydowanie tak. Od wielu lat widzimy, że firmy skandynawskie są obecne w Trójmieście. Są zainteresowane albo swoim dalszym rozwojem tutaj albo dopiero wejściem na tutejszy rynek. W rzeczywistości jedna firma przyciąga kolejne. W procesie tym dużą rolę odgrywa również Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Jakie jest Pana ulubione miejsce w Sopocie?

Bezwzględną zaletą Sopotu jest wspaniałe położenie bezpośrednio nad morzem, piękna architektura, duży wybór dobrych hoteli czy restauracji. Miasto wzbudza ogromne zainteresowanie turystów z całej Europy.

Nadchodzące wydarzenia/konferencje