Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 643

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 660
Obecnie w Bydgoszczy istnieje też ok. 345 000 m2 magazynów - Bluevine Consulting

Obecnie w Bydgoszczy istnieje też ok. 345 000 m2 magazynów

Obecnie w Bydgoszczy istnieje też ok. 345 000 m2 magazynów

Bydgoszcz to dynamicznie rozwijające się centrum biznesowe województwa kujawsko-pomorskiego. Dogodne położenie komunikacyjne z bezpośrednim dostępem do międzynarodowego portu lotniczego, atrakcyjne tereny pod inwestycje i nowoczesne parki biurowe oraz wysoki potencjał lokalnych kadr, to solidne atuty, które pozwalają miastu skutecznie konkurować o kolejne projekty inwestycyjne.
Bydgoszcz znajduje się w gronie ważnych lokalizacji w Polsce dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych, a także produkcyjnego oraz magazynowo-logistycznego. W „mieście otwartym na outsourcing” działa już ponad 40 centrów usług BPO, SSC, IT, R&D, a liczba miejsc pracy w tym sektorze przekroczyła 10 000. Od wielu lat Bydgoszcz jest też centrum przemysłowym województwa kujawsko-pomorskiego. Firmy z tego sektora zatrudniają niemal połowę wszystkich osób pracujących w mieście. Z kolei dogodna lokalizacja, w trójkącie pomiędzy Warszawą, Poznaniem i Trójmiastem, sprzyja powiększaniu się w Bydgoszczy rynku magazynowo-logistycznego.
Przedsiębiorcy często doceniają Bydgoszcz ze względu na potencjał lokalnego kapitału ludzkiego. Miasto oraz najbliższą okolicę w promieniu 50 km zamieszkuje łącznie około milion osób. Będąc największym ośrodkiem akademickim w województwie oraz aktywnie wspierając współpracę biznesu i nauki, Bydgoszcz oferuje inwestorom dostęp do wykwalifikowanej kadry, dostosowanej do ich potrzeb. Ważnym czynnikiem jest też korzystny dla przedsiębiorców i pracowników „work-life balance”. Miasto dynamicznie się rozwija, jednocześnie dbając o to, by być miejscem przyjaznym do życia.
Inwestorzy poszukujący atrakcyjnych lokalizacji mogą liczyć w Bydgoszczy na różnorodną ofertę inwestycyjną. Unikatowa propozycja to przeznaczone do sprzedaży rozległe tereny (ok. 150 ha) położone w całości w granicach miasta, z których ok. 70 ha pozostaje do zagospodarowania na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Obecnie w Bydgoszczy istnieje też ok. 345 000 m2 magazynów, a deweloperzy powierzchni magazynowo-produkcyjnych deklarują kolejne projekty rozwojowe w mieście. W realizacji i najbliższych planach jest jeszcze ponad 210 000 m2 parków magazynowych o wysokim standardzie. Z kolei pod potrzeby inwestorów sektora BPO/SSC rośnie podaż nowoczesnych powierzchni biurowych, która w tym roku osiągnęła poziom 90 000 m2, a projekty w budowie obejmują kolejne 23 000 m2.
Kompleksowe wsparcie procesów inwestycyjnych w mieście zapewnia Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego – spółka miejska realizująca profesjonalną obsługę inwestycji w formule „one stop shop” oraz oferująca pomoc w ramach tzw. opieki poinwestycyjnej. Dedykowany opiekun indywidualnie pomaga przedsiębiorcy na każdym etapie procesu inwestycyjnego, m.in: analizuje jego potrzeby i stara się znaleźć dla niego najbardziej optymalne rozwiązania, pomaga przy wyszukaniu odpowiedniego terenu lub powierzchni biurowej, współpracuje z inwestorem w ramach procesów rekrutacyjnych oraz przy aplikowaniu o dostępne w mieście zachęty inwestycyjne np. w postaci zwolnień z podatku od nieruchomości. Inwestorzy mogą także korzystać z prowadzonej przez Agencję internetowej bazy ofert inwestycyjnych, która obecnie zawiera ponad 150 ha różnorodnych terenów i obiektów.
Ostatnie lata znacząco wpłynęły na rozwój gospodarczy Bydgoszczy, a wysokie miejsca w rankingach miast przyjaznych inwestorom i przyznane nagrody są wynikiem otwartości na nowe inwestycje oraz nieustających wysiłków podejmowanych na rzecz tworzenia w mieście korzystnych warunków do życia i prowadzenia biznesu.

Nadchodzące wydarzenia/konferencje