6 lutego 2014 roku w Hotelu Bristol w Warszawie odbędzie się spotkanie Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z przedstawicielami branży eventowej. Podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się dlaczego warto organizować wydarzenia właśnie w tym urokliwym nadmorskim kurorcie.

Sopot to wyjątkowe miejsce na eventowej mapie Polski. Ze względu na niezwykłą atmosferę, profesjonalne zaplecze nawet dla najbardziej wymagających wydarzeń oraz otwartość Urzędu Miasta, miasto z roku na rok przyciąga coraz więcej wydarzeń zarówno biznesowych, jak i  konsumenckich. Słynny Sopot Festival, Europejskie Forum Nowych Idei, regaty Sopot Match Race to tylko niektóre flagowe wydarzenia, dzięki którym miasto zyskało renomę zarówno wśród organizatorów imprez, jak również ich uczestników.

„Niezależnie od tego czy planowane jest duże wydarzenie sportowe, rodzinny piknik czy kameralne spotkanie biznesowe mamy warunki do tego, aby każdy z tych eventów okazał się sukcesem” – mówi Prezydent Karnowski. Miasto dysponuje infrastrukturą, która zapewni organizatorom produkcję wydarzeń na najwyższym poziomie.

W Sopocie podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej wielokrotnie odbywały się spotkania międzynarodowych przedstawicieli instytucji unijnych.  W tym roku m.in.: w Ergo Arenie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej. „Organizacja takich wydarzeń to wielki wysiłek ze strony organizatorów. Sopot, jako scena ogólnopolskich
i międzynarodowych wydarzeń ma know-how, którym chętnie podzieli się z  przedstawicielami branży eventowej. Stąd pomysł na takie spotkanie” – wyjaśnia Prezydent Karnowski.

Podczas spotkania Prezydent Sopotu opowie o przestrzeni miasta oraz o obiektach, które warto wziąć pod uwagę planując różnego rodzaju eventy. Omówi również sposób współpracy z przedstawicielami miasta, aby ułatwić organizatorom załatwianie formalności i pozyskiwanie wszelkich niezbędnych pozwoleń. Po prezentacji odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli miasta, branży eventowej oraz sopockich obiektów na temat organizacji wydarzeń w Sopocie. Wezmą w niej udział m.in.: Prezydent Karnowski, Marcin Kulwas, dyrektor zarządzający Kąpieliska Morskiego Sopot – Operator sopockiego Molo, Dawid Wilda Prezes Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

  • GOSPODARZ I ORGANIZATOR:
  • ORGANIZATOR:
  • WSPÓŁORGANIZATOR:
Nadchodzące wydarzenia/konferencje