Jednym z największych bogactw naszego kraju jest, uwolniona w ’89 roku, przedsiębiorczość i energia Polaków. To one – w dużej mierze – sprawiły, że polska gospodarka, jako jedyna w Unii Europejskiej, oparła się w 2009 r. recesji. Nasi przedsiębiorcy tworzą miejsca pracy i przyczyniają się do rozwoju Polski, ale także – są jej ambasadorami za granicą”, podkreśla prof. Jerzy Buzek, poseł Parlamentu Europejskiego. Tego samego zdania są władze województwa warmińsko-mazurskiego, które promują i wspierają lokalną przedsiębiorczość w jej rozwoju i ekspansji.

Pomoc dla lokalnego biznesu przybiera różne formy: od oferty parków technologicznych poprzez oferty specjalnych stref ekonomicznych, misje gospodarcze, doradztwo i pomoc w pozyskiwaniu funduszy, fora inwestycyjne oraz konferencje. Wszystkie działania mają jeden cel: rozwój województwa poprzez rozwój przedsiębiorstw zatrudniających jego mieszkańców. Więcej firm to również wyższe podatki do budżetu i możliwość większych inwestycji.

W obecnych czasach spowolnienia gospodarczego na świecie lokalna gospodarka i jej uczestnicy są jeszcze ważniejsi. Jakich działań dodatkowo wzmacniających biznes ze strony samorządów wymagają obecne czasy? Czego oczekują przedsiębiorcy i jak odbierają starania lokalnych władz? Co oznacza dla nich lokalizacja działalności w województwie warmińsko-mazurskim? Które z lokalnych potencjałów są dla nich ważne i dlaczego?

Odpowiedzi m.in. na te pytania będą się starali udzielić prelegenci i paneliści seminarium “Startuj lokalnie, planuj globalnie. Znaczenie potencjału inwestycyjnego województwa warmińsko-mazurskiego dla sukcesu lokalnego biznesu”, 26 października. Do udziału w nim gospodarz, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Jacek Protas, zaprosił przedstawicieli dynamicznie rozwijających się firm z regionu oraz instytucje otoczenia biznesu i najlepszych konsultantów z międzynarodowych firm. Po części merytorycznej zaplanowany jest element networkingu dodatkowo wzmacniający relacje.

  • GOSPODARZ I ORGANIZATOR:
  • WSPÓŁORGANIZATOR:
  • PARTNER MERYTORYCZNY:
  • PARTNERZY:
  • ORGANIZATOR:
  •  
Nadchodzące wydarzenia/konferencje