Wrocław i województwo zajmują wysokie miejsca w rankingach lokalizacji przyjaznych przedsiębiorcom, otrzymują nagrody od organizacji biznesowych. Dobry klimat sprzyja ściąganiu międzynarodowych firm, których lista jest długa i obejmuje kilkadziesiąt korporacji ze światowej czołówki. Obok, często współpracując z nimi działają podmioty lokalne. Lokalny urząd statystyczny podaje, że pod koniec 2010 roku w województwie dolnośląskim zarejestrowanych było 330,6 tys. podmiotów gospodarczych. Gros z nich to firmy nowoczesne, prężne i ambitne z aspiracjami, ale i możliwościami, rozwoju.

Pro-przedsiębiorczy klimat w Dolnośląskiem wspierają instytucje powołane przez władze samorządowe i wojewódzkie, które nie wahają się współpracować w tym zakresie z organizacjami pozarządowymi i jednostkami naukowymi. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ mają na swoim koncie wiele ciekawych projektów, których efektem jest wydłużająca się lista firm działających w woj. dolnośląskim, wzrost ich konkurencyjności, także w dziedzinie wprowadzanych innowacji.

Posiadając takie zaplecze, wykwalifikowanych (choć na tle Polski nie najtańszych) pracowników i wykorzystując naturalny argument w postaci sąsiedztwa z Niemcami i Czechami, przedsiębiorcy z Dolnego Śląska coraz chętniej i bez kompleksów rysują plany ekspansji w kraju i za granicą. Czy 2011 rok będzie sprzyjał ambitnym firmom w rozwoju? Które branże mają największe szanse na sukces? Jakie korzyści może przynieść fuzja bądź konsolidacja z innymi podmiotami? Jak finansować ekspansję? Jak przygotować i wejść na nowy i nieznany teren? Gdzie szukać wsparcia, w tym finansowego i prawnego? Ile to kosztuje?

Odpowiedzi na powyższe pytania udzielą paneliści i prelegenci seminarium „One step ahead”, które odbędzie się 3 Marca we wrocławskim hotelu Monopol.

Seminarium jest kolejnym spotkaniem w ramach cyklu „Prospects in Poland” promujących polskie miasta i ich środowisko biznesowe.

Celem półdniowej konferencji we Wrocławiu jest:
– analiza potencjału lokalnych firm w procesie rozwoju i ekspansji
– omówienie polityki władz Wrocławia i województwa dolnośląskiego dotyczącej wspierania rozwoju lokalnego biznesu
– przedstawienie firm, które są obecne na Dolnym Śląsku i pewnie kroczą na drodze sukcesu
-przedyskutowanie sposobów ekspansji oraz polepszenia konkurencyjności lokalnych firm na rynkach w Polsce i za granicą
– przedstawienie realnych opcji finansowania rozwoju i ekspansji dla MŚP
– zdefiniowanie najważniejszych wyzwań organizacyjnych, logistycznych, prawnych, przed którymi stoją firmy chcące rozpocząć działalność na szerszą skalę.

Do grona mówców zaprosiliśmy przedstawicieli najważniejszych instytucji samorządu wrocławskiego i województwa dolnośląskiego współpracujących z biznesem. W seminarium wezmą również udział doradcy z najlepszych światowych firm konsultingowych, prawnicy, finansiści i eksperci organizacji biznesowych. Równie ważnymi gośćmi będą przedstawiciele firm, które działają na Dolnym Śląsku

  • GOSPODARZ I WSPÓŁORGANIZATOR:
  • GŁÓWNY PATRON MEDIALNY:
  • PATRONAT HONOROWY:
  • PARTNER STRATEGICZNY:
  • PARTNERZY MERYTORYCZNI:
  • PARTNERZY MEDIALNII:
  •  
Nadchodzące wydarzenia/konferencje