Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 643

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 660
Katowice to ważny ośrodek gospodarczy, ale również doskonałe miejsce do życia - Bluevine Consulting

Katowice to ważny ośrodek gospodarczy, ale również doskonałe miejsce do życia

Katowice to ważny ośrodek gospodarczy, ale również doskonałe miejsce do życia

Katowice to 300 – tysięczne, dynamicznie rozwijające się miasto i stolica dwumilionowej Aglomeracji Katowickiej. To ważny ośrodek gospodarczy, ale również doskonałe miejsce do życia.

Władze Miasta kładą duży nacisk na organizację nowocześnie urządzonej, przyjaznej ludziom przestrzeni publicznej o funkcjach kulturalnych i rozrywkowych. W miejscach, gdzie do niedawna funkcjonowały kopalnie i zakłady przemysłowe, powstają galerie handlowe, muzea i sale wystawowe. Wyjątkowe miejsce, jakim jest „Strefa Kultury”, znajduje się w samym sercu dawnej kopalni „Katowice”. To tutaj znajduje się nowa siedziba NOSPR, Muzeum Śląskie i Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Rokrocznie w kalendarium wydarzeń Miasta pojawiają się jedne z największych i najbardziej interesujących festiwali w Polsce, Europie i na świecie: Festiwal Tauron Nowa Muzyka, OFF Festival oraz Rawa Blues Festival. Warto podkreślić, iż Miasto Katowice uzyskało prestiżowy tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki.

Miasto proponuje bogatą ofertę rekreacyjno-sportową. Wolny czas można spędzić chociażby w Parku Kościuszki albo w malowniczej Dolinie Trzech Stawów. Katowice to miasto zielone – całkowita powierzchnia terenów zielonych to ponad 45% powierzchni miasta – tzw. zielone płuca Aglomeracji, które są zarazem ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców oraz turystów. Amatorzy dwóch kółek znajdą tutaj ponad sto kilometrów tras rowerowych przebiegających przez najciekawsze przyrodniczo rejony miasta.

Zapraszamy do Katowic!

Nadchodzące wydarzenia/konferencje