Hotel Alter – spotkanie historii z unikatowym designem

Hotel Alter  – spotkanie historii z unikatowym designem

Inwestorzy i właściciele zabytkowych budynków, coraz częściej decydują się na rewitalizacje i nadanie nieruchomościom drugiego życia. Brak atrakcyjnych działek w dobrych lokalizacjach w miastach i moda na miejsca „ z duszą“ powoli przekonują sceptyków, obawiających się długiego i skomplikowanego procesu rewitalizacji. Lubelski hotel Alter to doskonały przykład na to, jak wykorzystując budynek z historią, można stworzyć wyjątkowy, nowoczesny obiekt. Już 29 listopada goście Seminarium inwestycyjnego z serii Drugie Życie Budynków, będą mogli się o tym przekonać na własne oczy!

Kamienica z historią

Początki budynku, w którym znajdują się hotel Alter sięgają XVI wieku. To z tego okresu pochodzi pierwszy odnaleziony zapis dotyczący ówczesnego właściciela obiektu – Piotra Bonieckiego, szanowanego mieszczanina i cenionego złotnika. W tamtych czasach dwudzielna kamienica, przy ulicy Grodzkiej, znajdowała się w samym centrum miasta i położona była przy głównej osi komunikacyjnej miasta. Ok. 1830 roku, budynek został przekształcony i połączony z sąsiadującą młodszą kamienicą, wykorzystując dawną uliczkę między nimi, prowadzącą na tyły murów miejskich, jako sień.

Od tego czasu różnie układały się losy budynku i jego mieszkańców, aż w 2011 roku, właściciele postanowili nadać mu drugie życie uwzględniając niezwykła historię, jaka towarzyszyła temu miejscu. Przez 3 lata procesu rewitalizacji i współpracy z konserwatorem zabytków, hotel odkrywał wiele niespodzianek. Podczas jego remontu znaleziono m.in. mury obronne, fragmenty dawnych wyrobów archeologicznych, ślady przemysłu złotniczego. Jednym z elementów odkrytych podczas remontu była także XVIII – wieczna belka konstrukcyjna drewnianego stropu wraz z wyrytym na niej napisem :” Roku Pańskiego 1751 Jezusie i Mario strzeżcie nas”. Współcześnie belka zdobi recepcję hotelu Alter!

Hotel Alter współcześnie

Hotel Alter to jedyny w Lublinie pięciogwiazdkowy hotel butikowy zlokalizowany w centrum Lublina w samym sercu urokliwego Starego Miasta. Do dyspozycji gości oddano 13 pokoi –Apartament Piotra Bonieckiego, Salon Grodzki, 4 pokoje luksusowe i 7 pokoi dwuosobowych w standardzie. Niepowtarzalną atmosferę wnętrz tworzą zachowane fragmenty zabytkowej XVI – wiecznej kamienicy: fragmenty kamiennych ścian z lubelskiej opoki i starej cegły. Każdy pokój został zaaranżowany z najwyższą starannością przy użyciu indywidualnie zaprojektowanych mebli i szlachetnych tkanin. Dzięki temu każdy z hotelowych gości czuje unikatowy klimat tego miejsca!

Oprócz tego do dyspozycji gości jest strefa Wellness & Spa, restauracja a także sala VIP room i sala konferencyjna. Wszystko w murach pamiętających bogatą historię Lublina!

Nadchodzące wydarzenia/konferencje