Człowiek 4.0

Człowiek 4.0

Człowiek 4.0

Pomimo tego, że czwarta rewolucja przemysłowa dzieje się na naszych oczach, często nie zdajemy sobie sprawy, jaki ma wpływ na nasze prywatne życie i codzienne zachowania, no i oczywiście na procesy zachodzące w zakładach przemysłowych. Zasięg dokonujących się zmian jest znacznie głębszy, niż mogłoby się wydawać…

Doskonale podsumował to w swojej książce „The Fourth Industrial Revolution” profesor Klaus Schwab, założyciel i przewodniczący World Economic Forum, mówiąc:

„Stoimy u progu technologicznej rewolucji, która gruntownie zmienia sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i współistniejemy. W swojej skali, zakresie i kompleksowości transformacja ta będzie czymś, czego ludzkość dotychczas nie doświadczyła…”

Będąc częścią tej rewolucji, obserwujemy jak postęp technologiczny otwiera przed ludźmi nowe możliwości, redefiniuje ich stanowiska pracy i tworzy nowe. Dzięki możliwości zdalnej komunikacji z maszynami, człowiek 4.0 będzie mógł zarządzać ich pracą z dowolnego miejsca na świecie. Czy nowy model i wymiar pracy pozwoli mu tak zarządzać swoim czasem, by nie brakowało go zarówno na aktywność zawodową, rodzinę oraz rozwijanie pasji? Czy praca stanie się dla niego środkiem do osiągania celów, a nie celem samym w sobie? Człowiek 4.0 to człowiek, który ma pełną świadomość postępu technologicznego i wie, jak z niego korzystać.

Karol Kundzicz, Prezes Zarządu, Crusar 

Nadchodzące wydarzenia/konferencje