Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 643

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 660
Arena Gliwice –nowy impuls dla inwestycji hotelowych w mieście - Bluevine Consulting

Arena Gliwice –nowy impuls dla inwestycji hotelowych w mieście

Arena Gliwice –nowy impuls dla inwestycji hotelowych w mieście

Pod koniec 2017 roku w Gliwicach funkcjonowało 13 skategoryzowanych hoteli oferujących łącznie prawie 1 300 miejsc noclegowych. Rozwój rynku hotelowego był bezpośrednio związany z liczbą turystów przyjeżdżających do miasta w celach biznesowych. Otwarta jednak ostatnio Arena Gliwice może przełamać ten trend.

Popyt na miejsca hotelowe w Gliwicach w dużej mierze generowany jest przez biznes. W ramach największej w Polsce Strefy Ekonomicznej tylko na terenie miasta funkcjonuje ponad 70 międzynarodowych firm, zatrudniających ponad 20 tys. pracowników. Planowana rozbudowa lotniska,  budowa Centrum Przesiadkowego i rozwój gospodarczy miasta wzmacniają pozycję Gliwic na mapie inwestycyjnej Polski i wpływają na rosnące zapotrzebowanie na nowe hotele.

Arena Gliwice, otwarta w 2018 roku, sprawi, że zapotrzebowanie to bez wątpienia jeszcze wzrośnie! Obiekt, mogący pomieścić 17 tys. osób i dysponujący 10 ha powierzchni na imprezy plenerowe jest obecnie największą halą widowiskowo – sportową na Śląsku. Niewątpliwie wpłynie ona na wzrost ruchu turystycznego w mieście i popyt na inwestycje hotelowe w Gliwicach.

Więcej o Arenie Gliwice 

Nadchodzące wydarzenia/konferencje